Výměnná setkání modelářů

Hlavní stránka > výměnná setkání

 


Náš spolek pořádá každý rok několik výměnných setkání pro železniční modeláře a zájemce o železnici. Máte-li zájem sami nebo se svými dětmi, zúčastnit se, neváhejte - výměnné setkání je tu pro Vás. Výměnná setkání modelářů se konají o sobotách mimo sezónu.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
 

Lednová modelářská burza 2023 byla bohužel na nějakou dobu poslední - tento týden padla možnost ji v bývalém depu pořádat. Náhradní místnost, kterou jsme použili v lednu, už je využita k jiným účelům. Nicméně slibujeme, že až bude ukončena přestavba uzlu Pardubice, tak se k burzám pokusíme vrátit.

 

Přístup na místo autem je přes ulice Milheimovu a V Ráji.
Pokud pojedete MHD, tak nejlépe na zastávku Jana Palacha a pak je to cca 500 metrů - viz mapa.

30 let modelářských burz 1984 - 2014

V letošním roce je tomu již třicet let, kdy se všichni zájemci zejména o železniční modelářství mohou potkávat na výměnném setkání známém jako "modelářská burza" Začátky spadají do doby existence pardubického klubu železničních modelářů, který svou činnost obnovil v první polovině osmdesátých let a první burzu uspořádal na podzim 1983. Po roce 1989 klub zanikl, několik let ještě akce pořádal jeho bývalý vedoucí na svoje náklady a od podzimu 1995 převzal pořádání těchto setkání náš spolek. Potěšení zde nacházejí další generace milovníků malých vláčků, či sběratele všeho možného okolo železnice. Všichni příchozí mají možnost si jen prohlédnout, vyměnit, prodat, nebo koupit mnoho zajímavého. I když návštěvnost je poměrně malá, dokud bude aspoň nějaký zájem, budeme pokračovat dále. 

Výměnné setkání modelářů se koná v Depu kolejových vozidel Pardubice, vstup z ulice Na Staré poště. Přístup je z Palachovy třídy za podjezdem naproti Kávovinám, nebo ulicí V Ráji. Z Třídy míru trolejbusem č. 1 nebo 5 na první zastávku "17. listopadu".

- omlouváme se, ale bezbariérový přístup neexistuje. Další informace pro postižené zde.

Začátek je v 8.00 hodin, konec podle potřeby - nejdéle do 12.00 hod. Vstupné 10,- Kč, děti do šesti let zdarma. Stůl pro směnu nebo prodej 35,- Kč. Pořadatelé zvou všechny zájemce o železnici, MHD a i modeláře jiných oborů, kteří se chtějí zúčastnit výměnného setkání. Na výměnném setkání je zajištěno i drobné občerstvení.

Vzhledem k ustanovení §1, odst.4) zákona č. 229/1992 Sb., které totalitně vymezuje právo na použití slova "burza" pouze subjektům se státním povolením pod pohrůžkou pokuty 500.000,- Kč, bylo nutno všechna slova "burza" nahradit termínem "výměnné setkání". Pokud Vás toto "tahá za uši", můžete požádat poslance PSP ČR, aby uvedený zákon změnili.

Najdete nás v ulici Na Staré poště v kulturní místnosti pardubického depa:
Změna - dne 28.1.2023 se burza koná v budově cca 150 metrů západně od tradičního místa konání. Vstup přes bránu depa ČD.

 


Máte nás rádi? Nakupujte na svých oblíbených e-shopech přes GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí to nic navíc!

© PSHŽD, Na Staré poště 2865, 530 02 Pardubice, e-mail: pshzd@email.cz / 604 926 620
Kompletní kontakty na vedení spolku
Stránka Musea na Facebooku: www.facebook.com/museum.rosice
Zpět na titulní stránku