Pardubický spolek historie železniční dopravy - Fotogalerie

| Hlavní strana galerie PSHŽD | Stránky Pardubického spolku historie železniční dopravy | Motoráček.cz, informační rozcestník spolku |

V sobotu dne 1.března 2008 se přes Čechy přehnala větrná smrš? a poškodila mnoho energetických zařízení. Trolejové vedení v Pardubicích zůstalo sice bez újmy, ale výpadky v distribuci vysokého napětí byly natolik vážné, že všechny trolejbusy byly postupně staženy z linek. Stav byl vážný a hrozilo, že ani druhý den, tedy v neděli 2. března, nebude situace o mnoho lepší. Bylo rozhodnuto, že v tento den nebudou trolejbusy vůbec vypraveny. Proto už od ranního výjezdu byly na všechny linky nasazeny autobusy. Nastal den bez trolejbusů, který v historii našeho dopravního podniku téměř nemá obdoby.
Tento nepříznivý stav měl jen jednu nepatrnou výhodu. Ve vozovně bylo možné na malém prostoru potkat, prohlédnout si, zkontrolovat a vyfotografovat všechny pardubické trolejbusy, což jsem také učinil.
Trolejbusy byly ve vozovně poskládány dle neuskutečněného nedělního výjezdu a proto je bylo třeba všechny přemístit dle pondělních dispozic. Zavážeči se činili a během krátké doby musel téměř každý trolejbus své místo změnit.
Odpoledne a navečer jsem pak s trolejbusem číslo 365 projel zkušebně všechny tratě a provedl tak jejich kontrolu společně s montážním vozem vrchního vedení.
Další den již naštěstí bylo vše v pořádku a provoz trolejbusů byl zahájen v plném rozsahu. Ve všední den by autobusy sotva mohly provoz všech trolejbusů nahradit.
Lp