Pardubický spolek historie železniční dopravy - Fotogalerie

| Hlavní strana galerie PSHŽD | Stránky Pardubického spolku historie železniční dopravy | Motoráček.cz, informační rozcestník spolku |

Ve dnech 12. až 14.10.2007 jsme ukončili sezónu v našem Museu Rosice n.L. A bylo toho poměrně dost k vidění. V pátek byl běžný otevírací den, ale již od soboty byla rozložena zahradní železnice LGB ve venkovní expozici, byly k vidění parní stroje pana Malinovského, jezdily historické trolejbusy 353 a 329 po Pardubicích. Také u musea se prezentovala malá kolekce automobilů moskvič vyráběných v SSSR v sedmdesátých letech minulého století a doplněná vozem zn. Barkas.
V neděli se aktivity ještě rozrostly o jízdy motoráčků M131.1133+M131.1228 na tradičním pendlu mezi hlavním nádražím a závodištěm. Takto pořádaná Velká pardubická - na koníčky motoráčkem se konala už po desáté. Dále se v neděli prezentovali modely kamionů pana Slavíka a také nechyběli rosičtí hasiči se svou stále perfektně provozní erenou. Jen za tento víkend jsme napočítali v museu přes pět stovek návštěvníků, zhruba to samé množství se svezlo trolejbusy a motoráčky jelo dokonce kolem 750 osob. Všem, kteří nám pomáhali, děkujeme.