Pardubický spolek historie železniční dopravy - Fotogalerie

| Hlavní strana galerie PSHŽD | Stránky Pardubického spolku historie železniční dopravy | Motoráček.cz, informační rozcestník spolku |


POPIS


Vlečka vede do areálu Zelenina v Polance nad Odrou, no spíše na hranicích Svinova a Polanky.
Vlečka je v provozu jen částečně asi na čtvrtině se dodnes posunují vagony. Od druhé výkolejky je vlečka zachovalá, nepoškozena a mírně zarostlá. Za branou vlečky je ještě remíza, která je dobře vidět z Polanecké ulice.

Samotná vlečka začiná na Svinovském zhlaví Výhybny Polanka nad Odrou. V okolí této vyhýbny je ještě vlečka do kovošrotu a štěrkopísku. Tyhle dvě jmenované stále fungují. Část vlečky na zeleninu právě funguje pro posun vozů do kovošrotu nebo štěrkopísku. Kolejiště vyhýbny bylo po povodních (1997) a následné koridorizaci hodně změněno. Spousta kolejí se vytrhala a zanikla třetí kolej mezi touto vyhýbnou a Ostravou Svinovem.

A malá zajímavost na závěr, z této vyhýbny měla vést táhlým levým obloukem trať do Ostravy Poruby. Kudy a kde měla vést nevím, ale asi by se pravděpodobně napojila na trať do Vřesiny a následně do Budišovic, na kterou se podiváme jindy.