Pardubický spolek historie železniční dopravy - Fotogalerie

| Hlavní strana galerie PSHŽD | Stránky Pardubického spolku historie železniční dopravy | Motoráček.cz, informační rozcestník spolku |

V sobotu 14.11.2009 jsme uspořádali výstavu "Tak jsme žili", která chtěla upozornit na to, že v letošním roce uplynulo 20 let od změny politického systému v této zemi. Výstava byla soustředěna do motoráčku M131.1116, který se nachází na pomníku vedle Musea Rosice n.L. Ke shlédnutí zde bylo na cca 200 různých artefaktů připomínajících vládu jedné strany a socializmus. Venku se prezentovali osobní automobily 70. a 80. let (Tatra 613, Wartburg, Moskvič, Škoda 105) a motorový vůz M131.1133 doplněný o dobovou výzdobu. Jen škoda, že výstavu za celý den navštívilo jen cca 50 lidí.
Prohlašujeme, že PSHŽD a jeho členové nejsou členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového hnutí, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nijak nepodporují. Výstava pouze dokumentuje část historie naší vlasti.