Trať  Skovice - Vrdy-Dolní Bučice

Hlavní stránka > Drážní archeologie > Vrdy-Dolní Bučice

Traťový úsek Skovice - Vrdy-Dolní Bučice, odbočující z místní dráhy Čáslav - Třemošnice patří k nemnoha tratím, které po zastavení osobní dopravy zatím nepotkalo úplné zrušení. Trať byla otevřena již 6.1.1881. Osobní doprava na traťovém úsek do Vrdů byla zastavena už v roce 1955. Až v roce 1975 byla trať oficiálně zrušena a změněna na vlečku. Provoz na vlečce byl velmi kolísavý, ale aktuálně je relativně slušný. V části Vrdy totiž opět funguje cukrovar a v Bučicích je v provozu výroba betonových panelů.


Odbočka na soudobé mapě


Úsek Čáslav - Skovice - Vrdy na mapě z první republiky
(je vidět, že zastávka Skovice nebyla v místě nákladiště, ale o něco blíž Čáslavi)


Ještě v JŘ 1964/5 je trať uvedena, samozřejmě jen takto

Na třech fotkách z 6.3.2004 opouští Mn vlak Bučice směrem na Skovice a Čáslav. Zajímavé je také to, že vlak tvořený služebním vozem a osmi loženými čtyřosými plošinovými vozy lokomotiva ř. 742 sune. Na druhém záběru je přibližně v místech, kde v době osobní dopravy bývalo nástupiště. Tyto fotky mohou být také dalším argumentem proti rušení jakékoliv, i sebeprodělečnější trati - kolik kamionů by asi muselo odvézt tenhle náklad, kdyby trať už neexistovala...?
Fotil © JR 2004

Máte nás rádi? Nakupujte na svých oblíbených e-shopech přes GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí to nic navíc!

© PSHŽD, Na Staré poště 2865, 530 02 Pardubice, e-mail: pshzd@email.cz / 604 926 620
Kompletní kontakty na vedení spolku
Stránka Musea na Facebooku: www.facebook.com/museum.rosice
Zpět na titulní stránku